"رئیس دانشکده مهندسی برق" دانشگاه منصوب شد
با حکم سرپرست دانشگاه، دکترحمید ابریشمی مقدم به سمت "رئیس دانشکده مهندسی برق" دانشگاه منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی؛ دکتر امیر رضا شاهانی، سرپرست دانشگاه ضمن تقدیر از خدمات دکتر مهدی احسانیان "رئیس سابق دانشکده مهندسی برق"، طی حکم مورخ 1402/04/28، دکتر حمید ابریشمی مقدم را به سمت "رئیس دانشکده مهندسی برق" دانشگاه منصوب کرد.
در این حکم آمده است: «امید است ان شاءالله در ظل توجهات حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و با همکاری سایر مسئولین ذیربط در جهت پیشبرد اهداف متعالی دانشگاه و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق و مؤید باشید».
پیرو این حکم جلسه معرفی رئیس جدید دانشکده مهندسی برق روز دوشنبه 1402/05/02 در دانشکده مهندسی برق با حضور دکتر امیررضا شاهانی سرپرست دانشگاه و جمعی از اساتید دانشکده برگزار گردید.
در ابتدای جلسه دکتر ابریشمی مقدم ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله و خیر مقدم، ابراز امیدواری کرد و گفت: انشاالله با همکاری همه بزرگواران بتوانم برنامه‌های مفیدی را برای دانشکده مهندسی برق به انجام رسانم. 
وی بیان کرد: برای من بحث تربیتی و اخلاقی دانشجویان اولویت دارد، دانشجویان ما نیاز دارند تا با آنها گفتگو کنیم.
باید اذعان کنم دکتر احسانیان در دور اول ریاست خود در این دانشکده بسیار موثر و مفید بودند و زحمت بسیاری کشیدند، بابت حضور در دور دوم هم از ایشان بسیار تشکر می کنیم. 
درادامه سرپرست دانشگاه، دکتر شاهانی گفت: ضمن عرض تسلیت ایام شهادت امام حسین علیه‌السلام، آنچه از حرکت عظیم امام حسین علیه‌السلام وفلسفه امامت، ولایت برداشت می شود توحید، آزادی و آزادگی است.امیدوارم که حرکت ما هم در همین مسیر باشد.
شاهانی پس از تشکر حضور اساتید و میهمانان گفت: دکتر احسانیان بواسطه مسئولیت در دو حوزه بارها درخواست انصراف از یکی از مسئولیت‌ها را داشتند که از ایشان بابت زحمات فراوانی که در دانشکده مهندسی برق به عهده داشتند، از ایشان تشکر و خسته نباشید عرض می‌کنم.

سرپرست دانشگاه گفت: بنده برای پیشبرد اهداف عالی دانشگاه برنامه‌هایی دارم که از جمله آنها ارتقاء کیفیت در دانشگاه است که در شاخصهای مختلفی دسته بندی میشود، بعنوان مثال ارتقاء کیفیت ورودی‌های دانشگاه است که باید برآن همت گماشت، بطور خلاصه از جمله کارهایی که قصد داریم انجام دهیم مشوق‌هایی برای رتبه‌های زیر 200 در نظر گرفته خواهد شد. باید تلاش کنیم فارغ‌التحصیلان خود را در سطح بالاتر به نحو احسن جذب کنیم و نگه داریم.
 
ارتقاء کیفیت آموزش و پژوهش از اولویت‌های ماست. متاسفانه در جریان کرونا آسیب‌های آموزشی برای دانشجویان وجود داشت که  پس از کرونا از لحاظ علمی و حتی روابط اجتماعی با آسیب‌های زیادی مواجه شدند. پس در دانشگاه باید آموزش رکن باشد و در پژوهش نیز رتبه دانشگاه باید در مجامع بین‌المللی ارتقاء پیدا کند و تمرکز ما فقط بر روی چاپ مقالات نیست و باید بیش از پیش به سمت پروژه‌های مهم و اجرایی برویم. این فرایند میتواند برای نسل جوان انگیزه و امید بیشتری ایجاد کند.  باید انجمن فارغ‌التحصیلان با قدرت پیگیری شود و دانش آموختگان دانشگاه ارتباط بیشتری با دانشگاه داشته باشند و ظرفیت ایشان میتواند بسیار موثر باشد. پس دانشگاه باید از لحاظ کیفی ارتقاء پیدا کند که مباحث مربوط به زیرساختها و رفاهی هم از جمله آن‌هاست در زمان مناسب در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.
دکتر شاهانی: وظیفه اصلی ما این است که پیگیر رفع نیازهای اصلی کشور باشیم، باید عرض کنم خروجی‌های دانشگاه ما تاثیر فراوانی در حوزه صنعتی و حتی دفاعی کشور بوده است.از طرفی اساتید ما در بخش‌های مختلف صنعتی کشور در موضوع نیازهای کشور فعال هستند و دانشگاه ما موفق عمل کرده، ما رسالت توسعه علم و فناوری را هم داریم که این یک ماموریت بسیار مهم برای ماست.
 
در پایان دکتراحسانیان گفت: بنده هم از همه عزیزان بابت همکاری و همراهی تشکر میکنم و برای دکتر ابریشمی مقدم هم آرزوی موفقیت میکنم.
 

در ادامه جلسه برخی اساتید حاضر در جلسه ضمن خیر مقدم به دکتر شاهانی و تبریک به دکتر ابریشمی مقدم مواردی را در قالب پیشنهاد ارائه نمودند.
 
 
تاریخ:
1402/05/02
تعداد بازدید:
5195
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:10
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الكترونيكي شما
شماره تلفن
توضيحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
كد امنيت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.