انتقال فايل با ftp به سايت شخصي

نحوه انتقال فايل به وب سايت شخصي اساتيد و دانشجويان تحصيلات تكميلي با استفاده از FTP

اين راهنما نحوه استفاده از سرويس FTP براي كاربران داراي Account در سرويس پست الكترونيك دانشگاه صنعتي خواجه نصير طوسي را آموزش مي دهد. آدرس وب سايت شخصي، نحوه ورود و ايجاد صفحات در اينجا آموزش داده شده است.

در اين راهنما از نرم افزار FileZilla FTP Client استفاده شده است كه مي توانيد اين برنامه را  با توجه به نوع سيستم عامل خود از اينجا دانلود كنيد.

بعد از نصب و اجراي برنامه مشخصات را طبق شكل زير وارد كنيد:
 
 

با زدن Quickconnect مي توانيد به سايت شخصيتان متصل شويد. در سمت چپ فايلهاي موجود در كامپيوتر شما و در سمت راست فايلهي موجو در سايت شخصي شما مشاهده مي شود. كه مي توانيد فايلهاي خود را از كامپيوتر خود به سرور انتقال دهيد و يا در سرور دايركتوري ايجاد كنيد و يا فايلهايتان را حذف كنيد ( با rightclick بر قسمت سمت راست پايين).

نكته : در صورتيكه با نام كاربري در سرويس پست الكترونيك وارد مي شويد اما با همان نام كاربري و رمز عبور و با مشخصات ذكر شده فوق (نام host و شماره port) نمي توانيد به سرويس ftp متصل شويد به آدرس admin@kntu.ac.ir تماس بگيريد.

نكته: با ايجاد دايركتوري Courses (حروف كوچك و بزرگ اهميت دارد) و انتقال فايل list.php (اين فايل را از اينجا دانلود و unzip كنيد و در سرور upload كنيد) و با ايجاد يك لينك از صفحه اصلي خود (index.html) به list.php مي توانيد فايلهاي موجود در دايركتوري Courses را براي بازديد كنندگان ليست كنيد. مثال : لينك Courses در سايت  http://wp.kntu.ac.ir/boroumand

توجه مهم 1: قبل از انتقال فايل بروري سرور (هر گونه فايل حتي عكس ها) حتما از ويروسي نبودن فايلها اطمينان حاصل كنيد.

توجه مهم 2: مسئوليت محتوي وب سايت بر عهده دارنده نام كاربري و رمز عبور است، لذا در حفظ و نگهداري آن نهايت دقت را مبذول فرماييد و از كامپيوترهاي عمومي براي چك كردن ايميل و انتقال فايل استفاده نكنيد.

 

 

 
تاریخ به روز رسانی:
1397/04/23
تعداد بازدید:
33849
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.